Main Page

 

Nie wierzę, że Polska musi być albo Millera-Kwaśniewskiego, albo Tuska-Geremka albo braci Kaczyńskich. Polacy zasługują na coś lepszego. Niestety, nie zanosi się na to, by mogli liczyć na jakąś sensowną władzę w przewidywalnej przyszłości. Nie warto tracić czasu i sił na zastanawianie się dlaczego musimy wybierać między dżumą, cholerą i malarią. Można oczywiście ustawić ranking szkodliwości chorób i wybierać najmniej szkodliwą. Na tym właśnie polega demokracja i na tym opiera się polityczny establishment. Ale co ma zrobić taki obywatel, któremu los Polski nie jest obojętny, który upiera się by żyć w Polsce, a sumienie nie pozwala opowiadać się za żadną zarazą? Taki obywatel zakłada Ruch dla Polski, który zrzesza obywateli głosujących na swój kraj. To nie jest żadna „trzecia" czy „czwarta" droga. RdP jest jedyną drogą, którą ja mogę podążać zachowując szacunek dla samego siebie i dla moich wyborów. To jest jedyna rzecz, którą mogę zrobić by moje dzieci i wnuki nie wytknęły mi: gdzie byłeś i co zrobiłeś aby Polska była Polską? Żebym nie musiał się wstydzić, gdy przyszłe pokolenia zapytają: na kogo głosowałeś? RdP jest dla tych Polaków, którzy obecnie wstydzą się głosować.             

Jak mam zamiar głosować na Polskę? Bezpośrednio. Bez względu na to kto będzie rządził krajem, będę domagał się działania dla Polski i Polaków - nie dla partii i partyjniaków dowolnej prowieniencji. Ze mną będą tego domagać się wszyscy, którzy myślą podobnie.

RdP nie jest partią polityczną. Do RdP nie trzeba się zapisywać, trzeba w nim działać. RdP nie potrzebuje pieniędzy. RdP nie dąży do przejęcia władzy. RdP nie potrzebuje struktur. RdP jest dobrowolnym czynem każdego Polaka realizowanym na miarę własnych możliwości.

W istocie RdP jest listą ŻĄDAŃ wobec sprawujących władzę. Politycy wszystkich partii dążą do władzy i ja im współczuję, że w bogatej ofercie sposobów na życie nie znaleźli nic bardziej interesującego niż walka o władzę w demokracji. Ale to jest ich wybór. Jeśli więc muszą rządzić, jeśli muszą uwodzić swoich wyborców, to powinni też wiedzieć, że istnieją cele ważniejsze niż przejęcie i utrzymanie władzy poprzez „ustawienie" lub manipulacje swoim elektoratem. RdP będzie o tym przypominać każdej władzy.

 RdP działa ustalając uniwersalne ŻĄDANIA, aktualne bez względu na to kto władzę będzie sprawował. ŻĄDANIA małe i wielkie. RdP chce pokazywać każdej władzy, że nie wszyscy ulegają manipulacjom przed i po wyborczym, że wbrew usiłowaniom każdej władzy orientują się co naprawdę jest grane. RdP chce wysyłać do władz wyciąg ze zbiorowej mądrości Narodu.

RdP nawiązuje do najlepszych tradycji Rzeczypospolitej wielu narodów. Odwołuje się do sumienia Polaków. Polakiem jest ten, kto dobrowolnie za ojczyznę uznaje Polskę z jej historią, kulturą, tradycją; kto jest gotów Polsce służyć i w razie potrzeby Jej bronić.

 

 

logo